Informovaný souhlas

  1. Informace získané v průběhu terapeutického procesu jsou považovány za důvěrné (zásada mlčenlivosti), vyjma ohlašovací povinnosti a supervize (v příp.supervize garance anonymity).
  2. Klient/ka, nebo jeho/její zákonný zástupce má právo být informován o průběhu terapie/výsledcích vyšetření. Nahlížení do dokumentace podléhá stávající zdravotnické legislativě.
  3. Klient/ka se zavazuje komunikovat v terapii případné zhoršení svého zdravotního stavu, aby mohl být včas a vhodně upraven terapeutický přístup.
  4. Psychoterapeutka má právo ukončit/nezahájit spolupráci (např. pokud je nutná jiná specializovaná péče nebo klient/ka pravidelně ruší termíny méně než 24h před schůzkou apod.).
  5. Klient/ka má povinnost uhradit platbu (je–li samoplátce) hotově po sezení či předem na účet.
  6. Klient/ka má právo zrušit sezení, je však povinen/a učinit tak nejpozději 24h před jeho konáním. Pokud tak neučiní, hradí jej v plné výši (je-li samoplátce).
  7. Rozsah sdělování informací rodičům nezletilých klientů je předem dohodnutý na prvním setkání. V případě, že je v průběhu terapie zjištěna závažná skutečnost, která vyžaduje rychlou reakci rodiče, je tento kontaktován telefonicky. Rodiče se též zavazují sdělit neprodleně psychoterapeutce závažné okolnosti ze života dítěte.
  8. Psychoterapeutka se zavazuje poskytovat péči dle svých odborných znalostí a s ohledem na nejlepší zájem klienta/tky; průběžně se vzdělává a využívá odborné supervize. V případě nespokojenosti s péčí se klient/ka zavazuje tuto skutečnost oznámit nejprve své psychoterapeutce, aby došlo (pokud možno) k vyjasnění a nápravě.

Máte nějaký dotaz? Napište mi!